Czołowy producent opakowań kosmetycznych w Europie Środkowo-Wschodniej
O FIRMIE
Nasza firma

Pollena jest jednym z czołowych producentów opakowań z tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej, na rynku od 1962 roku.

Oferujemy szeroką gamę opakowań dla kosmetyki białej i kolorowej, perfumerii, sektorów spa i wellness, branży farmaceutycznej, spożywczej oraz chemii gospodarczej.

Skutecznie wzbogacamy naszą wiedzę i kompetencje, a także inwestujemy w rozwój możliwości technologicznych i produkcyjnych. 

Zaspakajamy najśmielsze potrzeby naszych Klientów, dzięki różnorodności wykorzystywanych technologii i innowacyjności zespołu. Przygotowujemy zindywidualizowane projekty oraz budujemy formy pilotowe i produkcyjne na podstawie oczekiwań naszych Klientów.

Opakowania wytwarzamy w technologii wtrysku, wtrysku dwukomponentowego, rozdmuchu, wtrysku z rozdmuchem oraz wtrysku z rozdmuchem i rozciąganiem.

Jesteśmy liderem na rynku w wykonywaniu zdobień. Wykonujemy elementy dekorujące techniką sitodruku, tampodruku i hot-stampingu. Oferujemy również usługi lakierowania i metalizacji.

Posiadamy własną narzędziownię oraz wysoko wykwalifikowany Dział Badań i Rozwoju. Kompleksowo rozwijamy indywidualne projekty.

Misja
Nasza wizja: preferowany dostawca dla naszych Klientów oferujący rozwiązania szyte na miarę.

Naszą misją kieruje:

Doskonała jakość i dostawy na czas, które są dla nas fundamentem.

Indywidulane podejście do klienta i partnerskie relacje, które pozwalają nam czerpać radość ze współpracy opartej na transparentności i integralności.

Intensyfikacja rozwoju technologicznego i automatyzacja produkcji pozwalająca nam na nieustanne zwiększanie wydajności z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Sprawny łańcuch dostaw pozwalający nam reagować na potrzeby dynamicznie rozwijającego się świata i nieustanne zmiany profilu konsumenta.

Wykorzystanie doświadczenia długoletnich pracowników z odrobiną szaleństwa młodej i ambitnej kadry.

Jakość

Integralne i najważniejsze miejsce w rozwoju Fabryki Opakowań Kosmetycznych POLLENA S.A. zajmuje Klient i bezpieczeństwo produktu.
Głównym celem naszej Polityki Jakości i Bezpieczeństwa Produktu jest zapewnienie wzorcowej jakości obsługi Klienta, jak również kontrola procesów rozwojowych i produkcyjnych wraz z ich planowaniem oraz gwarancją bezpieczeństwa i pełnej identyfikacji produktów.

Utrzymujemy najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa produktu, co potwierdzają audyty naszych Klientów, certyfikat ISO 9001:2015 oraz Global Standard BRC v.5 for Packaging and Packaging Materials.
Z kolei Dział Kontroli Jakości oraz jego profesjonalne laboratorium wyposażone w nowoczesne maszyny do analiz geometrycznych i inne urządzenia pozwalające wykonać testy wymagane przez naszych Klientów pozwalają nam zapewnić pełną identyfikowalność całego procesu produkcji i powtarzalność wytwarzanych opakowań.

CSR

Będąc członkiem organizacji SEDEX dbamy o rozwój praktyk biznesowych w łańcuchach dostaw w obszarze socjalnym i etycznym. Posiadamy również certyfikat organizacji Eco Vadis, co świadczy o naszym poszanowaniu środowiska naturalnego i potrzeb społecznych.

Podejmujemy jednocześnie aktywne działania mające na celu wsparcie oraz aktywizację lokalnej społeczności, co znajduje bezpośrednie przełożenie na rozwój regionu. Spółka wspiera finansowo Stowarzyszenie „Akademia Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży OKS 1945, OSP w Łaskarzewie oraz lokalne inicjatywy społeczne i kulturalne. 

W ramach polityki Społecznej Odpowiedzialności Biznesowej, związanej m.in. z promocją lokalnej kultury i sztuki, nasza firma udzieliła wsparcia mieszkającemu nieopodal fotografowi i artyście, Panu Dariuszowi Szubińskiemu, w jego niezwykłej inicjatywie, uwznioślającej ludzką pasję i poświęcenie.

„Bezsenna/Sleepless” to fotograficzna opowieść stworzona w hołdzie ciężkiej pracy, zaangażowaniu i miłości do innych ludzi. Album poświęcony jest Pani Zofii Kobus, która od 18 lat sama prowadzi rodzinną piekarnię. 

http://csik.garwolin.pl/bezsenna-wystawa-o-chlebie-i-zaangazowaniu/#more-18782

Zespół zarządzajacy

Prezes Zarządu
Dyrektor Generalny
Wojciech Gielnik

Członek Zarządu
Dyrektor ds. Rozwoju
Właściciel spółki
Piotr Kurowski

Członek Zarządu
Dyrektor ds. Technicznych
Jacek Mioduchowski

Członek Zarządu
Dyrektor Produkcji
Piotr Zięcina

Historia

1962
Otwarcie nowego Zakładu Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych w Łaskarzewie – Oddział Warszawskiej Wytwórni Wyrobów Plastycznych i Gumowych PIAST.

1965
Fabryka Opakowań Kosmetycznych „Pollena” rozpoczyna współpracę z Fabryką Kosmetyków Lechia w Poznaniu, obecnie Nivea Polska S.A.

2000
Prywatyzacja spółki. Większościowy pakiet udziałów przejmują inwestorzy prywatni – Rodzina Państwa Kurowskich.

2001
Rok wielkich zmian. Intensywna restrukturyzacja spółki, początek inwestycji i przebudowy. Wdrożenie standardów ISO 9001:2008.

2002
Oddanie do użytku pierwszej hali produkcyjnej o powierzchni 3500m² po kompletnej przebudowie.

2006
Kontynuacja rozbudowy firmy. W czerwcu 2006 do użytku zostaje oddana druga hala produkcyjna o powierzchni 2600m². Wdrożona zostaje technologia ISBM.

 

2010-2016
Rozbudowa narzędziowni. Zakup nowych cyfrowych szlifierek, tokarek, frezarek, elektrodrążarki oraz nowoczesnych centr pomiarowych.

2011
Podjęcie decyzji o założeniu drugiej fabryki w Rosji – LLC Pollena Ural.

2013
Wdrożenie standardów BRC v.5 dla Opakowań i Materiałów Opakowaniowych.

2016
Oddanie do użytku nowego magazynu wysokiego składowania. Dzięki wdrożonemu systemowi WMS zarządzanie przepływem towaru oraz logistyczna obsługa Klientów osiągnęły najwyższe dostępne standardy.

2017
Aktualizacja certyfikatu ISO 9001 do obecnej wersji – ISO 9001:2015

2018
Otwarcie nowej hali produkcyjnej (+5000m²) oraz nowej narzędziowni.

2019
Uruchomienie własnej linii metalizacyjnej i lakierniczej.

Nasi Klienci
Jesteśmy globalnym dostawcą. Nasze produkty dostarczamy do ponad 80 odbiorców w blisko 30 krajach na 5 kontynentach. Od lat współpracujemy z największymi producentami kosmetyków i chemii gospodarczej. Do tej pory zaufali nam: