Conformity
equals comfort

O firmie
Nasza firma obecnie
Fabryka Opakowań Kosmetycznych POLLENA S.A. jest czołowym producentem opakowań z tworzyw sztucznych dla branży kosmetycznej, spożywczej oraz chemii gospodarczej. Kompleksowo realizujemy projekty i rozwijamy opakowania, zapewniając najwyższą jakość produktów oraz profesjonalną obsługę. Począwszy od wykonania projektu graficznego 3D i technicznego, poprzez budowę form, produkcję w technologii wtrysku, rozdmuchu i wtrysko-rozdmuchu, przez zdobienia, aż do produktu finalnego.
Zakład produkcyjny wraz siedzibą Zarządu znajduje się w Łaskarzewie w województwie mazowieckim. Posiadamy własny teren o powierzchni 50 000 m2, w tym 13 000 m2 zabudowanej. Same powierzchnie produkcyjne stanowią około 6000 m2, a magazyny 5000 m2.
Nagłówek 2
  • Fabryka Opakowań Kosmetycznych
  • spożywczej oraz chemii gospodarczej
  • kompleksowo realizujemy projekty i rozwijamy opakowania zapewniając najwyższą jakość produktów oraz profesjonalną obsługę
TECHNOLOGIA SUROWIEC STYL OPAKOWANIA
wtrysk PP, PS, PE, SAN, PET, PETG, Surlyn, ABS, PMMA, PCTA, NAS 30 słoiki jednoelementowe i słoiki z termosem,
cienkościenne i grubościenne, nakrętki, nasadki, wieczka, kubki, pojemniki, inne wyroby wtryskowe
wtrysko-rozdmuch PP, PC PET słoiki, butelki
rozdmuch
ko-ekstruzja
HDPE, LDPE, PP, PVC, PETG butelki dwuwarstwowe
Trochę historii

Nasze doświadczenie wzrasta wraz z firmą, która została założona w 1962 roku, a pod nazwą Fabryka Opakowań Kosmetycznych Pollena istnieje nieprzerwanie od 1969 r. Niemal od samego początku jej działalność była związana z produkcją butelek i słoików kosmetycznych oraz opakowań dla chemii gospodarczej.

W 1965 roku F.O.K. Pollena rozpoczęła współpracę z Fabryką Kosmetyków Lechia w Poznaniu, obecnie Nivea Polska S.A., dla której od 1968 roku produkujemy opakowania na krem Nivea. W tym czasie Pollena zaopatrywała w opakowania wszystkie fabryki produkujące kosmetyki i chemię gospodarczą w Polsce.

W 1995 roku firma została przekształcona w spółkę Skarbu Państwa, a w 2000 roku większościowy pakiet udziałów wykupił prywatny właściciel — rodzina Państwa Kurowskich.

Standardy jakości

Integralne i najważniejsze miejsce w rozwoju Fabryki Opakowań Kosmetycznych POLLENA S.A. zajmuje klient i bezpieczeństwo produktu. Głównym celem naszej Polityki Jakości i Bezpieczeństwa Produktu jest zapewnienie wzorcowej jakości obsługi klienta, jak również kontrola procesów rozwojowych i produkcyjnych wraz z ich planowaniem oraz gwarancją bezpieczeństwa i pełnej identyfikacji produktów. Wszyscy pracownicy naszej Fabryki są zaangażowani na rzecz aktywnego uczestnictwa w działaniach na rzecz rozwoju Firmy.

Utrzymujemy najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa produktu, co potwierdzają audyty naszych klientów, Certyfikat ISO 9001:2008, który posiadamy od IX 2001 roku oraz Global Standard BRC Issue 5 for Packaging and Packaging Materials.

Jesteśmy również członkami SEDEX – organizacji, której nadrzędnym zadaniem jest poprawa i rozwój praktyk biznesowych w łańcuchach dostaw w obszarze socjalnym i etycznym.

Fabryka Opakowań Kosmetycznych POLLENA S.A. prowadzi działalność w oparciu o zasadę świadomego oddziaływania na środowisko naturalne, zgodne z polityką zrównoważonego rozwoju. Dzięki temu utrzymujemy świadome i odpowiednio ukształtowane relacje pomiędzy wzrostem gospodarczym, dbałością o środowisko oraz zdrowiem człowieka.

Referencje

Doświadczona kadra techniczna i inżynierska, młodzi projektanci, własne biuro konstrukcyjne, własna narzędziownia, nowoczesne hale produkcyjne, najnowocześniejsze światowe technologie dają nam możliwość szybkiej i kompleksowej realizacji projektów. Zarządzamy zapasami, realizujemy dostawyw systemach dostosowanych do potrzeb naszych klientów. Mamy doświadczenie w realizacji dostaw eksportowych na niemal wszystkie kontynenty świata.

Wszystko to pozwala nam od wielu lat cieszyć się zaufaniem naszych klientów. Możemy cieszyć się referencjami firm kosmetycznych, spożywczych czy chemii gospodarczej o światowej renomie.

Nagrody i wyróżnienia
Październik 2012

VI edycja Kongresu Przemysłu Tworzyw była okazją do nagrodzenia najlepszych, najbardziej sprawnych finansowo przetwórców tworzyw działających na polskim rynku.

Po wnikliwej analizie działalności i osiągnięć 300 czołowych przetwórców w Polsce kapituła wyłoniła pięciu Laureatów Polymer Prosperity 2012. W gronie nagrodzonych znalazła się FOK Pollena S.A.

Marzec 2009
Gazela Biznesu 2008 dla F.O.K. Pollena S.A.

12 marca br. w warszawskim klubie «Palladium» jak co roku odbyło się rozdanie nagród «Gazele Biznesu 2008». Pollena po raz kolejny została doceniona, w rankingu przeprowadzonym przez dziennik «Puls Biznesu», jako jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm na terenie województwa mazowieckiego i odebrała kolejną Gazelę.

Grudzień 2007
Nasadki grubościenne z polipropylenu nominowane w konkursie ART OF PACKAGING 2007

Konkurs ART OF PACKAGING 2007, organizowany przez miesięcznik PACKAGING POLSKA i odbywający się pod honorowym patronatem Ministra Gospodarki, prezentuje i nagradza ciekawie zaprojektowane ale przy tym funkcjonalne i trafnie dobrane opakowania. Za takie uznano serię grubościennych nasadek z polipropylenu zaprojektowanych przez FOK Pollena S.A. do nowych marek perfum Jasper Conran Mistress i Jasper Conran Mister. Nasz nowatorski produkt został nominowany do konkursu na „Perłę wśród opakowań” w kategorii: Professional – Opakowanie Urody i Zdrowia.

12 czerwca 2007
F.O.K. Pollena S.A. zalicza się do grona najszybciej rozwijających się firm

F.O.K. Pollena S.A. zalicza się do grona najszybciej rozwijających się firm. Potwierdził to już VII ranking najbardziej dynamicznych firm Gazele Biznesu, przeprowadzony przez dziennik „Puls Biznesu”.
W 2006 r. do rankingu zakwalifikowały się 3 404 firmy, Pollena w wydaniu ogólnopolskim znalazła się na 2434 miejscu, a w rankingu województwa mazowieckiego na 462 miejscu.

30 maja 2007
Kosmetyczne słoiki polipropylenowe ISBM wyróżnione w konkursie o Złoty Orbital

Pierwsze na świecie zastosowanie technologii wtrysku
z rozciąganiem z rozdmuchu ISBM do produkcji słoika kosmetycznego z matowego polipropylenu, zostało docenione przez Jury Konkursu o Złoty Orbital. „Przegląd Chemiczny”, organizujący co roku ten prestiżowy konkurs dla wytwórców branży chemicznej, wyróżnił nasze opakowanie za innowacyjność, ciekawy projekt i funkcjonalność. Nowatorskie formowanie detali słoika w technologii ISBM pozwala wykonać materiałooszczędny produkt, przy jednoczesnym niepospolitym kształcie.

20 września 2005
Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich podczas targów TAROPAK 2005l

Podczas Międzynarodowego Salonu Techniki Pakowania i Logistyki Taropak 2005 Pudełko kosmetyczne NIVEA z PP o pojemności 50 ml, naszej konstrukcji i produkcji, zostało uhonorowane Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Sąd Konkursowy spośród ekspozycji 704 firm i tysięcy znakomitych produktów wybrał 8 najlepszych, charakteryzujących się nowoczesnymi i innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi i prezentujących wysoki poziom jakości i funkcjonalności — w tym jeden z wyrobów F.O.K. Pollena S.A. Otrzymany Złoty Medal MTP jest wielkim wyróżnieniem dla naszej firmy i, mamy nadzieję, potwierdzeniem najwyższej jakości i wiedzy, jakie zawsze oferujemy Klientom.